ثبت سفارش بار

تخفیف ویژه به مناسبت افتتاحیه سایت

شوینده های طبیعی

اطلاعات پست

تاریخ انتشار

ساعت انتشار

دیدگاه

شوینده های طبیعی

محل تبلیغات شما

شوینده های طبیعی

شوینده های طبیعی

بهتر است به جای استفاده از شوینده های شیمیایی از شوینده های طبیعی استفاده کنید.

در این مقاله به موضوع مفید شوینده های طبیعی می پردازیم.

باید حواستان باشد:

شوینده های شیمیایی بسیار برای انسان مضر می باشد و آثار جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

شوینده های طبیعی
شوینده های طبیعی

نوشابه گازدار:

نوشابه شاید ماده طبیعی به حساب نیاید؛ ولی استفاده از آن به عنوان شوینده قطعا مفیدتر از نوشیدن آن است. حجم اسید سیتریک در ترکیبات نوشابه بالا است و این اسید می‌تواند یک تمیزکننده و شوینده حرفه‌ای سطوح باشد.

اگر یک بار این روش را تمیز کردن سرویس بهداشتی به کار بندید، قطعا متوجه تاثیرگذاری بالای آن خواهید شد. مقداری نوشابه را روی سطح زمین و سنگ توالت بریزید و مدت زمان حدودا ده دقیقه ای صبر کنید، پس از گذشت این زمان، سطح را با فرچه بشویید و سپس آب بکشید. نوشابه شاید طبیعی نباشد ولی شوینده بسیار مناسبی برای سطوح سرویس بهداشتی است.

استفاده از جوش شیرین یا خمیر جوش شیرین

جوش شیرین نیز یکی از اقلام پرکاربرد در بحث نظافت است. جوش شیرین می‌تواند یک شوینده طبیعی مناسب، سفید کننده، لکه‌بر و ضدعفونی کننده پرقدرت باشد. کافی است در حالی که از قبل، سطح را کمی نم دار کرده اید، جوش شیرین را روی لکه‌های مختلف لباس، کفش، مبل، فرش، پرده و … بریزید.

کمی زمان دهید و سپس با یک برس مناسب سطح لکه را تمیز کنید؛ برای زدودن باقی مانده جوش شیرین، سطح را جارو برقی بکشید. جوش شیرین می‌تواند به صورت خمیر نیز استفاده شود. پودر جوش شیرین را با چند قطره آب (برای اثرگذاری بیشتر، سرکه) مخلوط کنید تا یک خمیر با غلظت معقول به دست آید.

این خمیر را روی لکه‌های مختلف بگذارید و یا از آن برای برق انداختن شیرآلات، سینک و یا ظروف برنز و نقره استفاده کنید. یکی دیگر از کاربری‌های جوش شیرین به عنوان شوینده طبیعی، استفاده از آن به عنوان سفید کننده دندان است. البته در این کار نباید افراط کنید، زیرا ممکن است به مینای دندان آسیب برسد. حداکثر ماهی یک بار با جوش شیرین سطح دندان‌های خود را به آرامی مسواک بزنید.

استفاده از نمک و آب لیمو

نمک یک ماده گندزدا و آب لیمو هم یک اسید قوی است. ترکیب این دو، یک شوینده طبیعی مناسب به شمار می‌آید که چند کاربرد مختلف دارد. می‌توانید زیورآلات نقره ای سیاه شده خود را برای نیم ساعت در این محلول قرار دهید تا ببنید پس ازشستشو، چگونه تمیز و براق می‌شود. تمیز کردن و خوش بو شدن سینک آشپزخانه را نیز می‌توانید به این شوینده طبیعی بسپارید.

برای برق انداختن و تمیز کردن کف و سنگ توالت می‌توانید محلول نمک و آب لیمو را روی سطوح بریزید و برای مدتی صبر کنید و سپس محل را با یک براش یا فرچه مناسب، تمیز کنید. این کار، البته از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست؛ ولی تاثیر زیادی در تمیز شدن سطوح دارد. البته این محلول باید با آب رقیق شود.

سرکه سفید به عنوان یک شوینده طبیعی قوی

 یکی از پرکاربردترین پاک کننده‌های ارگانیک، سرکه سفید است که کاربردهای فراوانی دارد. سرکه اسیدی است و خاصیت آنتی باکتریال دارد؛ این یعنی علاوه بر نظافت و تمیزی، می‌توانید از آن به عنوان ضدعفونی کننده نیز استفاده کنید. کاربردهای سرکه به عنوان یک شوینده طبیعی بسیار زیاد است و حتی نمی‌توان آن‌ها را به صورت تیتروار کامل نام برد.

سرکه سفید یکی از انواع مواد شوینده طبیعی است که چند مورد از کاربری‌های آن به عنوان شوینده را در ادامه می‌بینیم:

  • لکه بری لباس
  • تمیز کردن شیرآلات
  • ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات هنگام شستشو
  • شستشو و براق کردن ظروف شیشه ای و از بین بردن بوی زخم روی ظروف غذا
  •  تمیز کردن و برق انداختن ظروف و اکسسوری فلزی مثل نقره، برنز و …
  • تمیز کردن روشویی و سنگ توالت
  • استفاده از سرکه رقیق شده به عنوان شیشه شو

امیدوارم ایم مقاله در باربری اتوبارملل برای شما مفید باشد.

اسباب کشی بدون استرس

 

نکات نظافت و تمیز کاری منزل

 

تمیزکاری قبل اسباب کشی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله را اشتراک گذاری کنید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp
Print