ثبت سفارش بار

تخفیف ویژه به مناسبت افتتاحیه سایت

گیاهان آپارتمانی گلدار

اطلاعات پست

تاریخ انتشار

ساعت انتشار

دیدگاه

گیاهان آپارتمانی گلدار

محل تبلیغات شما

گیاهان آپارتمانی گلدار

گیاهان آپارتمانی گلدار

سلام در این مقاله قصد داریم در مورد موضوع گیاهان آپارتمانی گلدار با هم صحبت کنیم.

بعد از آن که شما برنامه ریزی و انتقال اسباب کشی تان را شرکت باربری اتوبارملل سپردید.

 برای آرامش خود و خانواده در منزل و آپارتمان خود گل نگه دارید.

بنفشه آفریقایی

برای نگهداری بنفشه آفریقایی از قرار دادن آن در معرض نور شدید خورشید خودداری کنید.

این گیاه دارای خاصیت سم زدایی می باشد.

پس اگر حیوان خانگی شما به این گیاه برخورد، مشکلی ایجاد نمی شود.

بنفشه آفریقایی
بنفشه آفریقایی

 گل آویز

گل های صورتی و قرمزی که به حالت آویز از گلدان این گیاه قرار دارد.

شرایط نگهداری این گیاه بسیار آسان است و تنها لازم است به هنگام خشک شدن خاک و در حدود هر ۱۰ روز یکبار با آبیاری آن بپردازید.

 گل آویز
گل آویز

گل سیکلامن

گیاه سیکلامن را به عنوان گیاه نگونسار نیز در ایران می‌شناسند.

از خصوصیات بسیار مهم آن مقاومت بالا به سرما است که موجب می‌شود گل‌های صورتی زیبایی را بتواند در سردترین فصول سال نیز از خود شکوفا کند.

گل سیکلامن
گل سیکلامن

گیاه اسپاتی فیلوم

یکی از گیاهان زینتی آپارتمان که شرایط نگهداری آن بسیار سال است گیاه اسپاتی فیلوم می‌باشد که شما می توانید آن را در مکان هایی با نور کم نیز قرار دهید. تنها نقطه که لازم است حین پرورش اسپاتی فیلوم به آن توجه داشته باشید نیاز این گیاه به رطوبت زیاد می باشند برای همین هر زمان که شاهد حالت افتاده برگ‌ها شداید لازم است سریعاً به آبیاری آن اقدام کنید.

گیاه اسپاتی فیلوم
گیاه اسپاتی فیلوم

گل آنتوریوم

اگر شما نیز تا به حال به گلفروشیها جهت خرید گیاهان آپارتمانی گلدار مراجعه کرده باشید، حتماً به شما گل آنتوریوم را پیشنهاد کرده‌اند. زیبایی گل‌ها و برگ‌های آن بسیار منحصر به فرد است. اما برای نگهداری این گیاه لازم است نور غیر مستقیم خورشید را فراهم کنید. فراموش نکنید که گیاه آنتوریوم یک گیاه سمی است و در صورتی که دارای حیوانات خانگی و کودکان کوچک هستید از خرید آن بپرهیزید.

گل آنتوریوم
گل آنتوریوم

 گیاه بگونیا

 در صورتی که از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند گیاهی داشته باشند با گل‌های فراوان، گیاه بگونیا مخصوص شماست. این گیاه در تمامی فصول سال دارای گل‌های فراوان است. شرایط نگهداری آن به دلیل عدم نیاز نور و آب فراوان نسبت به سایر گیاهان بسیار ساده است.

 گیاه بگونیا
گیاه بگونیا

گیاه آزالیا

 اگر قصد خرید گیاه آزالیا را به عنوان گیاهان آپارتمانی گلدار خانه خود دارید، شما می‌توانید رنگ گل‌های آن را از میان صورتی، سفید و سرخابی انتخاب کنید. تصفیه هوا از ویژگی‌های منحصر به فرد گیاه آزالیا می‌باشد که محدودیت آن را دو چندان کرده است. فراموش نکنید که این گیاهان حساس لازم است هر روز آبیاری شوند و نور زیادی را بگیرند. از این رو آن را در پرنورترین قسمت خانه خود قرار دهید و هر روزه به وسیله اسپری آب آن را غبار پاشی کنید تا سر زندگی خود را حفظ کند.

گیاه آزالیا
گیاه آزالیا

گیاه برونفلزیا

 این گیاه که از خانواده گوجه فرنگی هست که در ایران بسیار کمیاب است. از دیگر ویژگی‌های آن، شکوفه دهی گیاه در فصل زمستان می‌باشد. برای نگهداری این گیاه لازم است  آن را در محیط مرطوب و در نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید.

 گل حنا

گل‌های جذاب با رنگ تیره این گیاه موجب طرفداران بالای گل حنا به عنوان بهترین گیاهان آپارتمانی گلدار شده است. با وجود آنکه این گیاه را می‌توان در تمامی شهرهای ایران نگهداری کرد، اما نقاطی را در حین پرورش آن لازم است توجه داشت. از مهم‌ترین آن می‌توان به آبیاری مداوم به محض خشک شدن خاک و نور زیاد اشاره کرد. زیبایی منحصر به فردی که گل حنا به بالکن و فضای خانه شما می‌دهد مثال زدنی نیست.

گل حنا
گل حنا

 

گل ساعتی

 اگر تا به حال به گل ساعتی نگاه کرده باشید حتماً شکل مانند ساعت آن توجه شما را نیز به خود جلب کرده است.  ویژگی‌های منحصر به فرد این گیاه موجب شده که علاوه بر استفاده از آن به عنوان گیاهان زینتی گلدار  آن را برای خواص دارویی آن نیز مورد استفاده قرار بدهند. تنوع بالای رنگ بندی گل ساعتی آن را به عنوان یکی از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی گلدار تبدیل کرده است.

گل ساعتی
گل ساعتی

امیدوارم مقاله گیاهان آپارتمانی گلدار برای شما مفید باشه و زیباترین گل را برای آپارتمان خود انتخاب کنید.

مطالب مرتبط:

اسباب کشی بدون استرس

 

نکات نظافت و تمیز کاری منزل

 

تمیزکاری قبل اسباب کشی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله را اشتراک گذاری کنید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email
WhatsApp
Print